Bemutatkozás

Izsák Bács- Kiskun megyében fekszik, melyet délnyugati oldalról a Kiskunsági Nemzeti Park egyik legjelentősebb területe, Közép- Európa legnagyobb édesvízi mocsara, a Kolon- tó határol.
    Óvodánk ennek a városnak a szívében fekszik, közel Izsák nevezetes épületeihez, emlékműveihez. Ez a természeti és társadalmi környezet a lehetőségek végtelen tárházát kínálja a gyermekek nevelésében, a tevékenységek szervezésében: már a legkisebbek is rövid sétával eljutnak a termelői piacra; a nagyobbak megismerhetik a város középületeit, bepillantást nyerhetnek működésükbe. Kirándulások alkalmával népszerű helyszín a Nemzeti Park területe, azon belül is a Madárvárta, ahol szakemberek segítségével ismerkedhetnek meg ovisaink a helyi növény- és madárfajokkal, azok védelmével.
    Ezt a természethez való szoros kötődést hivatott kifejezni, hogy az intézményben működő négy bölcsődei,  hét óvodai csoport egy - egy, a gyermekekhez közel álló kedves állatról kapta nevét. Nevelőtestületünk fiatalos, lendületes, jellemző a folyamatos megújulás igénye. Nevelőmunkánk középpontjában a gyermek áll, a maga egyedi és megismételhetetlen személyiségével. Fontosnak tartjuk, hogy az ismereteket összefüggéseiben, kölcsönhatásaiban tárjuk a gyermekek elé; a valódi cselekedtetést, a felfedező ismeretszerzést, az egyéni tapasztalást. Olyan szeretetteljes, biztonságot nyújtó óvodai élet megteremtésére törekszünk, amely értékteremtő, értékközvetítő. Amely érzelmekben és élményekben gazdag, ezáltal képességeket, készségeket sokoldalúan megmozgató, fejlesztő- mindeközben tiszteletben tartja a gyermek jogait, egészségét, érdeklődését, autonómiáját, adottságait.
    Intézményünkben nagy hangsúlyt fektetünk az ünnepekre való közös készülődésre, építünk közösségkovácsoló erejükre. A meghitt egyéni és csoport ünnepeken felül ( pl. születésnapok, környezetvédelmi jeles napok) városi szintű rendezvényeken is képviseljük óvodánkat (pl. adventi gyertyagyújtás), ezenkívül szervezünk olyan programokat is, ahol a szülőkkel, családtagokkal, testvérekkel, volt óvodásainkkal is találkozhatunk ( pl. Családi nap, Márton napi lámpás felvonulás, adventi mesejáték).
    Hiszünk abban, hogy a nevelés eredményessége a gyermek- szülő- óvónő egymásra ható, egymást segítő harmonikus együttműködésétől függ. Célunk, hogy az óvodai élet évei alatt a szülők és a nevelők között egy egymást tisztelő, támogató kapcsolat alakuljon ki városunk gyermekeinek fejlődésének érdekében.

Izsáki Általános Művelődési Központ Óvoda és Bölcsőde

ovoda@izsak.hu

6070 Izsák, Kodály Zoltán utca 2.