Beiratkozás óvodai és bölcsődei

FELHÍVÁS ÓVODAI JELENTKEZÉSRE
Izsák Város Önkormányzata értesíti a szülőket, hogy az Izsáki ÁMK Óvoda és Bölcsőde Óvodájába a 2024/2025 nevelési évre az alábbi időpontokban lehet beíratni gyermekeiket:
2024. április 23. kedd 9- 15 óráig
2024. április 24. szerda 9- 15 óráig

Értesítem a város lakosságát, hogy a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8.§ (2) bekezdése szerint a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A szülő - tárgyév április 15. napjáig benyújtott - kérelme alapján a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek a negyedik életévét betölti, különös méltánylást érdemlő esetben, újabb kérelem alapján annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek az ötödik életévét betölti a felmentést engedélyező szerv - Kiskőrösi Járási Hivatal  - felmentheti az óvodai foglalkozáson való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, sajátos helyzete indokolja.
Óvodába a gyermeket 3. életéve betöltése után lehet felvenni.
Felvehető, aki a harmadik életévét a felvételtől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.
Az óvodaköteles gyermek beíratásának elmulasztása szabálysértésnek minősül. Amennyiben a szülő nem tesz eleget kötelességének, a Kiskőrösi Járási Hivatal elrendeli az óvodai nevelés keretében folyó foglalkozáson való részvételt.
A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 20. § (2) bekezdése értelmében a szülő – a bölcsődei ellátásban részesülő gyermek kivételével – az óvodai nevelésben történő részvételre jogszabály alapján kötelezett gyermekét köteles beíratni a települési önkormányzat vagy a fenntartó által közzétett közleményben vagy hirdetményben meghatározott időpontban, vagy az óvodalátogatási kötelezettség alól felmentését kérni. A napi négy órában óvodai nevelésre kötelezett gyermek szülője, ha gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles arról a beiratkozás idejének utolsó határnapját követő tizenöt napon belül írásban értesíteni az oktatási hivatalt. A napi négy órában óvodai nevelésre kötelezett, az óvodával jogviszonyban álló gyermek szülője, ha gyermeke az óvodakötelezettségét a jövőben külföldön teljesíti, előzetesen köteles értesíteni az óvodavezetőt.
A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok letölthetők az
óvoda honlapjáról: www.izsakiovoda.hu
A beiratkozáshoz szükségesek az alábbi dokumentumok
óvodai felvétel iránti kérelem
szülői  felügyeleti jognyilatkozat,
a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
a szülők személyi azonosító,lakcímét igazoló hatósági igazolványa,
gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványa (lakcímkártya),
a gyermek TAJ kártyája,
étkezési térítési díj csökkentésére jogosító dokumentumok, gyermekre vonatkozó esetleges betegségeit igazoló igazolások, szakértői vélemény.
Az óvodai felvételről szóló határozatot 2024. május 25 - ig elektronikus vagy postai úton kapják meg a szülők.

A beiratkozásra kérjük hozza el gyermekét is!

Az óvodai beiratkozási napokon a beiratkozó gyermekek és szüleik a délelőtt folyamán   betekintést nyerhetnek  az óvoda életébe. ( Óvodába hívogató napok)

Izsák, 2024. 04. 05.                                                                             Kovács Lászlóné

Tisztelt Szülők!

Izsák Város Önkormányzatának bölcsődéjébe a 2024/2025- es gondozási - nevelési évre a
bölcsődei beiratkozás
2024. április  29. hétfő
2024 április 30. kedd
között lesz, 9 -15 óráig.

Helye: 6070 Izsák, Kodály Zoltán u. 2.  Bölcsőde
email: ovoda@izsak.hu  06 76 374 804

A    jelen    beiratkozás    azoknak    a    szülőknek    szól,   akik
2024. szeptember hónaptól szeretnék beszoktatni gyermeküket a bölcsődébe.

Jelentkezéshez szükséges dokumentumok:
 1. Jelentkezési lap (  ami letölthető az intézmény  honlapjáró www.izsakiovoda.hu , a tudnivalók - letölthető dokumentumok fülről)
 2. Munkáltatói igazolás mindkét szülő részéről, illetve a gyermeket egyedül nevelő szülőtől, vagy szándéknyilatkozat a   munkába állásról
 3. A gyermek anyakönyvi kivonatának másolata
 4. Lakcímkártya másolata (szülő, gyermek)
 5. A gyermek TAJ kártyájának másolata
 6. Gyermek egészségügyi könyve , kötelező védőoltások adatlapja
 7. Étkezési térítési díj csökkentésére jogosító dokumentumok
 - Tartós betegség vagy ételallergia esetén, a szakorvosi vélemény másolata
 - Sajátos nevelési igény esetén, a Szakértői vélemény másolata
 - Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény határozata

A bölcsődei felvételről értesítést küldünk 2024. május 25-től május  31-ig  a szülő által megadott email címre ennek hiányában postai címre!
Személyes felvilágosítást a Bölcsődében kaphatnak.

Kovács Lászlóné

Izsáki Általános Művelődési Központ Óvoda és Bölcsőde

ovoda@izsak.hu

6070 Izsák, Kodály Zoltán utca 2.